Saxo Capital Markets Menkul Değerler A.Ş için Destek Merkezi.

Vadeli İşlem Spread işlemlerini nasıl yapabilirim?

Vadeli İşlem Spreadleri ödüllü indirilebilir SaxoTrader, web tabanlı WebTrader, iPhone, Android ve iPad SaxoTrader üzerinden yapılabilir.
 
Kullanılabilen tüm Vadeli İşlemler Spreadleri listede sıralanır ve yatırım platformunda “İşlem” sekmesinde “Enstrüman Arama” – “Enstrüman” – “Vadeli İşlemler” – “Vadeli İşlemler Spread” seçeneklerini takiben bulunabilir.

Yatırım yapmak istediğiniz vadeli işlemler spreadini seçtiğinizde, “İşlem” sekmesindeki Trade Ticket ile emir verebilirsiniz.

Saxo Capital Markets, Vadeli İşlem Spreadleri için Limit ve Piyasa emirlerini desteklerken, Stop emirleri desteklenmemektedir.

Trade Ticket’daki “Bacaklar” bölümü spread dahilindeki her bir sözleşmedeki yatırımın yönünü görmenize yardımcı olur.
 
Vadeli İşlem Spread pozisyonlarında Risk Tabanlı Portföy Marjı uygulaması ile Saxo spread pozisyonlarına daha düşük marjlar uygularken, müşterinin pozisyonlarındaki gerçek riski daha iyi yansıtacak yeterli marj seviyelerini de sağlamaktadır.

Vadeli İşlem Spreadlerinin fiyatlandırma yapısı Vadeli İşlemler ile aynıdır, burada da işlemin iki bacağı için ödeme yaparsınız.

Müşteriler yatırım yapabilecekleri vadeli işlemler hakkında gecikmeli piyasa verilerini almaktadır. Vadeli işlem yatırımları için gerçek zamanlı veriler almak isteyen müşteriler ilgili endekslere abone olmalıdır.
 
Vadeli İşlemler spreadleri spekülatörler ve hedging yapan yatırımcılar için faydalı olabilmektedir. Enstrüman spekülatörlere daha iyi marj gereklilikleri sunmakta ve yatırımcılar mevcut vadeli işlemler pozisyonlarını ötelerken gecikme veya işleme konmada makas risklerinden de kaçınmaktadır.
 
Bu ürün hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


 

İlgili Makaleler