Saxo Capital Markets Menkul Değerler A.Ş için Destek Merkezi.

Saxo Trader hesabında oturum açma sorunları.

Şu hata mesajını alıyorsanız: “… Auto-Detection failed” lütfen internete bağlı olduğunuzu ve Güvenlik Duvarınızın/Antivirüs yazılımınızın platformumuzu engellemediği doğrulayın; Saxo Trader (ve Müşteri İstasyonu) uygulamasını güvenlik duvarlarının izin verilen programlar listesine eklemenizi kesinlikle öneririz.

Diğer durumlarda, lütfen Alım Satım platformumuzun bağlantı ayarlarını değiştirmeyi deneyin:

1 -   Trader'ın oturum açma ekranında, mavi renkli " Bağlantı ayarlarını değiştir" (Change connection settings) bağlantısını tıklatın

Tam ekranda açmak için görüntüyü tıklatın


2 - Protokol (Protocol) seçeneğinde muhtemelen varsayılan olarak "Otomatik algılama" (Auto detect) etkindir. Lütfen şu seçenekleri deneyin: TLS Güvenlikli TCP veya SSL güvenlikli HTTPS seçeneğini işaretleyin ve Tamam'ı tıklatın. Şimdi oturum açmayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Çözülmemişse 1. ve 2. Noktaya dönün ve sonraki Protokol seçeneğini deneyin:Protokolü değiştirmek sorunu çözmediyse lütfen şu önerileri deneyin:

3 - Internet Explorer'da (Araçlar>İnternet Seçenekleri>Sil>Geçici İnternet Dosyaları) ve Java Console'da Geçici İnternet Dosyalarını silin (Şuradan adım adım yardım alabilirsiniz: Java Desteği)

Yukarıdakiler sorununuzu çözmediyse lütfen bir dosya oluşturun ve görülen hatanın ayrıntılarını aynen (mümkünse bir ekran görüntüsüyle birlikte) verin.


 

İlgili Makaleler